Se odločate za odhod v dom? Pripravili smo vam nekaj informacij, da bodo vaši prvi koraki k novemu cilju lažji.
Prošnjo za sprejem ali premestitev v institucionalno varstvo nam lahko pošljete, če ste državljan Republike Slovenije, s stalnim prebivališčem na območju R Slovenije ali tujec z dovoljenjem za stalno prebivanje v R Sloveniji in ste starejši od 65 let.
Za sprejem v dom je potrebno vložiti:
- prošnjo za sprejem ali premestitev v institucionalno varstvo podpisano s strani prosilca ali njegovega zakonitega zastopnika, ki mora predložiti kopijo pooblastila ali odločbo o skrbništvu/skrbništvu za posebni primer;
- mnenje o zdravstvenem stanju, staro največ mesec dni
- fotokopijo osebnega dokumenta, iz katerega je razvidno državljanstvo in stalno prebivališče
- izjavo o načinu plačila storitve s strani tretje osebe
Obrazce si lahko natisnete s spletne strani, možno pa jih prevzamete na recepciji Doma.
Prošnjo lahko prinesete osebno na recepcijo Doma ali nam jo pošljete preko elektronske pošte soc.delavka@dso-fuzine.si ali preko navadne pošte na naslov Dom starejših občanov Fužine, Nove Fužine 40, 1000 Ljubljana.
Pred sprejemom v dom vas bomo povabili na informativni sestanek in ogled Doma, kjer nam boste lahko zaupali vaše želje in potrebe. Za osebni razgovor in ogled Doma se lahko naročite po telefonu 01 5874 625, v času med 13.00 in 14.00 uro ali preko e-pošte.
Prošnje obravnava Komisija za sprejem, premestitve in odpust stanovalcev. Popolne prošnje uvrsti v čakalno vrsto in Vas (prosilca ali njegovega zakonitega zastopnika) o tem pisno obvesti. V primeru, da je prošnja nepopolna, Vas bo Komisija pozvala, da prošnjo dopolnite.
Komisija predlaga sprejem bodočega stanovalca s seznama čakajočih za sprejem, ko je v Domu na razpolago ustrezno mesto in pri tem upošteva naslednje kriterije:
- vrstni red po prispetju prošenj oziroma dolžino čakalne dobe,
- zdravstveno stanje uporabnika, ki pogojuje vrsto potrebne storitve oziroma oskrbe,
- bližino stalnega bivališča uporabnika in njegovih svojcev,
- socialne razloge, ki lahko pomembno vplivajo na nujnost čimprejšnjega sprejema,
- druge razloge, ki opravičujejo sprejem prosilca v dom.