Z RAZLIČNIH POTI V SLOŽNO BIVANJE

Celodnevna nastanitev

O podrobnostih o nastanitvi v domu se boste pogovorili s socialno delavko. Z njo si boste ogledali sobo, spoznali morebitnega  sostanovalca in podpisali dogovor o zagotavljanju storitve institucionalnega varstva.

Pri odločanju o razvrstitvi v kategorijo oskrbe se uporabljajo Merila za razvrščanje v kategorije oskrbe, sprejeta na Svetu Doma starejših občanov Fužine.

Ob prihodu v Dom vas bomo seznanili z vsemi za življenje v Domu pomembnimi zadevami, z zaposlenimi, razporeditvijo prostorov in s Hišnim redom. 

Ob prihodu v dom je potrebno predložiti:

  • potrjeno kartico zdravstvenega zavarovanja 
  • veljaven osebni dokument (potni list, osebna izkaznica),
  • zdravstveno kartoteko, v kolikor se odločite za spremembo osebnega zdravnika

S seboj prinesite vse osebne stvari in potrebščine, ki jih boste potrebovali za življenje v Domu (obleko in obutev, ortopedske pripomočke, inkontinenčni material, zdravila, osnovne toaletne potrebščine, obešalnike in osebne stvari, na katere ste navezani -slike, knjige, spominke, radio, TV, …).

Vaša oblačila in perilo moramo označiti. Prosimo vas, da vsa nova oblačila oddate zaposlenim, da se oštevilčijo. V nasprotnem primeru ne moremo zagotoviti, da se bodo oblačila vrnila iz pralnice. 

V želji, da bi se pri nas čim bolje počutili in se čim lažje vživeli v novo okolje, bomo vas in vaše svojce povabili na SREČANJE ZA DOBRODOŠLICO, na kateri bodo prisotni stanovalci bivalne enote, kamor se boste vselili.

Da bi se čim bolj približali vašemu načinu življenja, vašim potrebam in pričakovanjem, Vas bomo 30 dni po vselitvi povabili, da skupaj s strokovnimi delavci za posamezna področja (socialna služba, delovna terapija, fizioterapija, služba zdravstvene nege in oskrbe) za Vas izdelamo INDIVIUALNI NAČRT.

SOBE IN DRUGI BIVALNI PROSTORI

Stanovalci so v Domu nastanjeni v enoposteljnih, dvoposteljnih in štiri posteljnih sobah. Sobe so opremljene z domsko opremo, po predhodnem dogovoru lahko stanovalec sobo opremi po želji z lastnim ohranjenim pohištvom ali domsko opremo dopolni z lastnimi manjšimi ohranjenimi kosi pohištva (stol, fotelj, manjše omarice…) in drugimi predmeti (hladilnik, TV, radio, slike…)

Sobe stanovalcev so označene s številko ter z imenom in priimkom. Kadar stanovalec ne želi navedbe imena in priimka, se njegova želja upošteva, prav tako se upošteva želja po navedbi akademskega naziva.

Vsaka soba je opremljena z zvoncem, ki je namenjen za klic v sili.

Vse sobe imajo priključek za telefon, ki ga lahko stanovalec pridobi na podlagi pisne prijave, ki jo posreduje socialni delavki. Stroški za telefon se zaračunajo mesečno, pri računu za oskrbo, na podlagi porabljenih impulzov in naročnine. 

V sobah je dana možnost namestitve lastnega televizijskega in radijskega sprejemnika (v dvoposteljni  sobi v dogovoru s sostanovalcem). Za uporabo kabelskega priključka imamo sklenjeno pogodbo z operaterjem, stanovalec pa plača mesečno naročnino po ceniku.

V vsaki bivalni enoti Doma sta dnevni prostor in čajna kuhinja.

Dnevni prostor je namenjen dnevnemu bivanju in gledanju televizije, sprejemanju obiskov in drugim oblikam družabnega življenja stanovalcev bivalne enote.

Čajne kuhinje so namenjene pripravi toplih napitkov in pripravi manj zahtevnih jedi. Opremljene so s čajnim servisom in potrebno posodo, ki je namenjena zgolj uporabi v čajni kuhinji oz. dnevnem prostoru. Vsi stanovalci in zaposleni v Domu smo dolžni skrbeti za varno in gospodarno uporabo kuhinje (racionalno uporabo in ugašanje gospodinjskih aparatov, ugašanje luči, preudarno ravnanje z inventarjem, skrb za urejenost prostora in redno prezračevanje).

V vsaki sobi je opremljena kopalnica, v kateri lahko stanovalci sami ali s pomočjo svojcev skrbijo za osebno higieno. Stanovalcem, ki jim je potrebna pomoč pri vzdrževanju osebne higiene, pomaga zdravstveno-negovalno osebje glede na njihove želje ali potrebe.
Stanovalci lahko uporabljajo tudi skupno kopalnico, ki je v vsaki bivalni enoti in je opremljena z dvižno banjo ali kopalnim vozičkom ter tušem.

CENIK OSKRBE

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

DOM STAREJŠIH OBČANOV FUŽINE